Програма Мануального курсу

Плейліст відео, що допоможуть тобі у виконанні цих завдань:

1. Створи в трелло свою дошку з колонками to do, in progress, done, створи там карточку (завдання) і в ньому чек-ліст, дедлайн і вкладення. Зроби скріншот дошки і кинь на перевірку.  (відео)

2. Обери сайт, який будеш тестувати всі наступні уроки. Це має бути інтернет-магазин. Напиши чек-ліст на 25 пунктів. Не тестуй логінку та реєстрацію, а тестуй кошик та роботу з товарами.
Не забувай використовувати негативні перевірки (вводити текст, який не очікують, різні символи тощо) (відео1)(відео2)

3. На роботі щодня проводять daily stand up. Тому дай відповіді на 3 питання стосовно роботи\навчання:
а) Що ти робив\ла вчора?
b) Що ти робиш сьогодні?
c) Чи є в тебе блокери, якщо так, то які?

4. Напиши чек-ліст тестування форми введення даних платіжної картки (номер картки 16 цифр, строк дії карти у форматі мм/рр, cvv код з 3 цифр).

5. Напиши 10 тест кейсів в тест рейлі для обраного тобою сайту. Помісти їх в 2 тест сьюта з логічними назвами:) Не забудь про скріншоти в тест кейсах. Результат оформи в pdf та прикріпи в гугл документи. (відео1)(відео2)

6. Створи тест репорт зі своїх тест кейсів. Результат оформи в pdf та прикріпи в гугл документи.(відео)

7. На сайті https://exe.ua/ua/  знайди 5 багів і заведи баг репорти в Jira. Як результат скинь скріншоти баг репортів. (Теорія баги) (Практика баг репорти)(Оформлення в Jira)

8. Коли на місце аватарки користувач завантажує документ, нема повідомлення про помилку. Створіть баг-репорт на цю помилку.

9. Тут знайди від 8 багів і напиши назви баг-репортів, які б ти завів

10. Є форма реєстрації в вебзастосунку з полями first name, last name, username, password, repeat password та кнопкою Register. Створи чек ліст з відповідними перевірками. Вимоги:
a) First name та Last name мають бути тільки латинськими буквами або кириллицею. Із спецсимволів приймається тільки дефіс (наприклад, Анна-Марія)
b) Username може складатись з латинських літер та цифр. Спецсимволи заборонені.
c) Пароль повинен бути від 10 до 20 символів, містити мінімум 1 цифру, мінімум 1 букву верхнього регістру (велику букву), мінімум 1 спецсимвол. В паролі не допускаються букви, що не входять до англійського алфавіту.
d) Дані в полі Repeat password повинні бути повністю ідентичними з password. Регістр також має повністю співпадати (paSSword та PassWord це різні паролі)

11. Опиши, як би ти протестував/ла ліхтар або чайник за рівнями тестування у форматі Рівень-Назва тесту (відео)

12. Опиши, як би ти провестував/ла свій веб-сайт у форматі Рівень-Назва тесту, по 1 тесту на кожен рівень. (відео)

13. Оціни всі свої попередні завдання в числах фібоначчі (на свій розсуд). Максимальна оцінка - 21. Чим складніше завдання, тим більше число. Результат надай у вигляді скріншоту карточок в Трелло (або просто гугл таблицю, якщо тріал Трелло пройшов). Завдання МОЖУТЬ мати однаковий естімейт (2 завдання з оцінкою 5 - це нормально). (хоч відео має більший номер, воно не залежить від інших, тож подивіться і виконуйте:) )

14. Протестуй свій веб-сайт, використовуючи всі відомі тобі типи тестування (рівні не треба) у форматі Тип-Назва тесту, по 1 тесту на кожен тип. (відео і 4 наступних)

15. Хоч тестувальники і не мають обов’язку писати вимоги, але коли на проекті їх нема - може доведеться. Напиши 10 функціональних вимог для сайту з завдання 2 (відео)

16. Напиши по 2 тести для свого сайту з валідними і невалідними даними, використовуючи 

а. Еквівалентне розділення - відео 
b. Граничні значення - відео
c. Попарне тестування - відео
d. Вгадування помилок -відео

17. Є Input поле, яке приймає цілі значення від 18 до 99 включно. Потрібно протестувати за допомогою технік Boundary Values Analysis і Equivalence Partitioning.

18. Створи таблицю прийняття рішень для 1 фічі свого веб-сайту. Результат скинь посиланням на гугл документ. (відео)

19. Створи діаграму переходу станів для 1 фічі свого веб-сайту. Результат скинь посиланням на гугл документ. (відео)

20. Створи діаграму сценаріїв використання для свого веб-сайту. Результат скинь посиланням на гугл документ. (відео)

21. По попередній діаграмі напиши User Stories (ті, що неформальні вимоги). Вони обов’язково мають складатись з 3 частин (як “такий-то юзер”, я хочу “таку-то дію”, щоб “мета”.

22. Час Аналізу Вимог. Використовуючи раніше написані Вимоги, User Stories, Чек-ліст та Тест Кейси свого веб-сайту, зроби Traceability Matrix вимог/тестів. (відео) Результат надішли у вигляді гугл таблиці. Я не буду вчитуватись вдруге у вимоги та тести, але віднесись до цього завдання відповідально. На роботі воно допомагає оцінити тестування.

23. Пора проводити “Sprint Planning”. Уяви що наступний тиждень - це твій спринт. Обери завдання з цього списку, які ти виконаєш наступного тижня, оціни їх в годинах. Постарайся виконати план протягом спринта, але якщо не вийде - для завдання не критично. В якості результату скинь заплановані завдання і їх оцінку.

24. Створи Json файл, який містить масив з 4 елементів на вільну тему:) Результат скинь скріншотом або текстом файлу (відео)

25. Завантаж Fiddler та зроби всі запити з petstore для user (окрім створення array та list) та store (відео) (відео, якщо 1 не вийде). Якщо з фідлером “не склалось”, завдання можна виконати в Chrome dev tools. Результат надішли в виді скріншотів

26. Завантаж Postman та створи там всі запити з petstore для user (окрім створення array та list) та store (відео). Результат надішли в виді скріншотів

27. Додай в Постман тести, що перевіряють що запит повернув 200/404 та ім‘я користувача в тілі одного із запитів. Результат надай у вигляді скріншоту (відео)

28. Використовувати API вже навчились, вчимось його тестувати. Напиши чек-ліст для 3 запитів з User (Petstore swagger):
a)Post  /user
b)Get /user/{username}
c)Get /user/login

29. В базах даних створи таблиці, зв‘язки між ними та заповни їх даними. Вимоги:
a)  Таблиця Universities з колонками Id, UniName, City. Один чи більше університет в назві повинен містити букву У (ЛНУ, ЧНУ)
b) Таблиця Faculties з колонками Id, Name, UniversityId (прив’язаний foreign ключем до таблиці Universities).
c)  Таблиця Groups з клонками Id, GroupNumber, FacultyId (прив’язаний foreign ключем до таблиці Faculties). При заповненні врахуй, що номера груп залежать від курсу. Перша цифра групи завжди вказує на курс (1 курс = 102, 103 і тд група). Створи по одній-дві групи для кожного (1-5) курсу.
d) Таблиця Students з колонками Id, Name, Surname, Age, GroupId (прив’язаний foreign ключем до таблиці Groups). При заповненні створи одного студента з іменем Іван.
e) Результат надай у вигляді скріншоту (звідси і далі)

30. Напиши селекти по таблицях: (відео)
a) вибрати всі поля з університетів,
b) вибрати лиш імена та прізвища студентів,
c) вибрати лиш тих студентів, в яких ім‘я Іван,
d)вибрати лиш ті групи, номера яких  більше 300,
e) вибрати лиш ті університети, що в назві містять букву У. Результат надай у вигляді скріншоту

31. Відсортуй таблицю студенти за алфавітом та в зворотному порядку. Результат надай у вигляді скріншоту (відео)

32. Створи запит з об‘єднанням таблиць студенти та групи, використовуючи join. Результат надай у вигляді скріншоту (відео)

33. Напиши наступні SQL команди (Не користуйся MySQL):
a) Витягнути номер телефону та адресу користувача Muzik.
b)Дістати всіх користувачів, в кого ім’я закінчується на А
c)Витягнути дані про користувачів, які мають суму замовлення понад 2000 грн.
d) Підрахувати кількість замовлень у таблиці
e)Підрахувати загальну суму зроблених замовлень.

(картинка)

34. Напиши наступні SQL команди (Не користуйся MySQL):
a) Є уявна таблиця Workers (id. name, hireDate(дата найму), profession). Дістати всіх Тестувальників з таблиці Workers, відсортувати за датою найму
b)Дістати 5 останніх найнятих Тестувальників з таблиці Workers 

35. Відкрий DevTools на вкладці Мережа (Network) і будь-який веб-сайт, зроби якісь дії на сайті поки не відправиться запит Get, Зроби скріншот та виділи частини апі-запиту (request url, method, status code, headers, body якщо є) та підпиши їх (відео)

36. Створи XML файл, який містить масив з 4 елементів на вільну тему, щоб в одному тезі було 2 атрибути одночасно, і щоб був 1 самозакриваючийся тег (відео)


37. Відкрий веб-сайт https://friends.in.ua/serialdruzi/ і знайди наступні елементи за XPath: (відео)
Ця картинка допоможе розібратись з завданнями. Буква завдання стоїть навпроти рядку, для якого потрібно шукати XPath
a) Заголовок "CЕРІАЛ ДРУЗІ ВСІ СЕЗОНИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ОНЛАЙН"
b) Батько результату завдання “а” за словом parent
c) Батько результату завдання “b” за атрибутом
d) Цей елемент за 2 атрибутами (картинка)
e) Дай відповідь на питання: чим можна замінити назву будь-якого тегу?

38. Створи 5 авто-тестів в Selenium IDE, надішли скріншот де всі вони пройшли (відео)


39. Створи репозиторій в Гіт, запуш туди будь-який файл. Результат надай у вигляді скріншоту програми SourceTree (звідси і ще 5 відео)

40. Створи гілку в гіті, запуш туди зміни, змерж в основну гілку. Результат надай у вигляді скріншоту програми SourceTree (відео)

41. Запуш коміт та ревертни його. Результат надай у вигляді 2 скріншотів: змін у 1 коміті і змін у коміті з ревертом у програмі SourceTree (відео)


42. Створи резюме. Бажано НЕ використовувати шаблони, загрузити своє фото, місто, чи розглядаєш ремоут. Основні скіли і технології вистави в тому порядку, в якому вони пріоритетні для проекта. Всі види тестової документації (тест кейси тощо) винеси окремо, не узагальнюй фразою “тестова документація”. Результат в форматі pdf / doc надішли посиланням на гугл диск. (відео)(НАЙВАЖЛИВІШЕ ВІДЕО)

43. Створи портфоліо на ГітХабі. Додай туди свої тест кейси, чек лісти (всі), баг-репорти, використання типів тестування, технік тест дизайну, роботу з БД (скріншотами), АПІ (скріншотами) та резюме. НЕ ТРЕБА додавати туди рівні, тестування літаків, хмл та джейсон, Селеніум і все інше, що не вказано. (відео)


44. Час ретроспективи, але замість спринта ми оцінюємо навчання на практичному курсі. Дай відповідь на 3 питання:
a) Що було добре?
b) Що можна покращити?
c) Як це можна покращити?

Як отримати курс?

Використовуючи ці варіанти оплати ви можете придбати курс 😉

PayPal
Сума: 200$
Отримувач: popeliuhaqcvideo@gmail.com

Реквізити 
Сума: 7600 гривень
Найменування отримувача: ФОП Пислар Наталія Сергіївна
Код отримувача: 3631800562
Рахунок отримувача: UA033052990000026009011802804
Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Призначення платежу: Оплата за консультаційні послуги

Після оплати надішліть, будь ласка, скріншот в телеграм